11,6 km Lauf KLS 2018

 

1 1   264  Duha, Robin  SV Elbland Coswig-Meißen  M20 1   00:41:24 00:00:00
2 2   186  Eschler, Rene  SV Elbland Coswig Meißen  M40 1   00:41:42 00:00:18
3 3   151  Lindig, Thomas  SV Elbland Coswig Meißen  M45 1   00:41:56 00:00:32
4 4   157  Guhr, Sebastian  OSSV Kamenz  M20 2   00:42:06 00:00:42
5 5   273  Eisleben, Maik  SG Adelsberg  M35 1   00:43:32 00:02:08
6 6   247  Schwarzer, Roland  Katzengebirgsläufer  M30 1   00:43:36 00:02:12
7 7   199  Zimmermann, Josef  Schirgiswalde  M35 2   00:44:24 00:03:00
8 8   184  Schützka, Georg  LG TuS Weinböhla  M30 2   00:44:42 00:03:18
9 9   231  Wolf, Daniel  LG Priestewitz  M40 2   00:44:49 00:03:25
10 10   188  Sittner, Falk  LG Ultralauf  M35 3   00:46:14 00:04:50
11 11   175  Dworatzek, Dirk  Citylauf-Verein Dresden  M20 3   00:46:51 00:05:27
12 12   239  Berndt, Thomas  SSV Planeta Radebeul  M50 1   00:47:17 00:05:53
13 13   223  Papke, Torsten  LG Priestewitz  M30 3   00:47:26 00:06:02
14 14   212 Kitsche, Marco    M40 3   00:47:27 00:06:03
14 14   230  Böhme, Kai  LG Priestewitz  M45 2   00:47:27 00:06:03
16 16   261 Arnds, Stephan    M30 4   00:47:31 00:06:07
17 17   158  Jentzsch, Christian  SC Poseidon Radebeul  M20 4   00:47:33 00:06:09
18 18   257  Mutzke, Thomas  Weißig a. Raschütz  M40 4   00:47:43 00:06:19
19 19   204  Sehmisch, Sebastian  USV TU Dresden  M20 5   00:47:45 00:06:21
20 20   234  Mahnke, Justin  FV Zabeltitz  mU18/20 1   00:48:00 00:06:36
21 21   160  Beier, Detlef  LC Auensee Leipzig  M60+ 1   00:48:01 00:06:37
22 22   268  Reichelt, Thomas  Freital  M35 4   00:48:09 00:06:45
23 23   238  Neuber, Luis  SV TuR Dresden  mU18/20 2   00:48:11 00:06:47
24 24   219  Kümmel, Stephan  LG Priestewitz  M50 2   00:48:33 00:07:09
25 25   241  Wilde, Andreas  Triathlon Verein Valtenberg  M60+ 2   00:48:45 00:07:21
26 26   155  Trischler, Ingolf  Radebeul  M45 3   00:49:19 00:07:55
27 27   185  Große, Stephan  Dresden  M40 5   00:49:37 00:08:13
27 27   226  Becker, Heiko  Wacker Chemie Nünchritz  M50 3   00:49:37 00:08:13
29 29   279 Krönert, Thomas    M50 4   00:49:43 00:08:19
29 29   282  Kriebitzsch, Thomas  SV Robotron  M35 5   00:49:43 00:08:19
31 31   249  Richter, Johannes  SV TuR Dresden  M30 5   00:49:45 00:08:21
32 32   192 Weps, Marek    M40 6   00:49:54 00:08:30
33 33   168  Wunder, Toni  SG Wachsenburg Haarhausen  M30 6   00:50:03 00:08:39
34 34   174  Sauer, Sten  LSV Pirna  M45 4   00:50:14 00:08:50
35 35   169  Kaiber, Tilo  Dresden  M45 5   00:50:19 00:08:55
36 36   193  Flämmig, Rene  Treuhand GmbH  M40 7   00:50:45 00:09:21
37 37   280  Berger, Jack  SV Elbland Coswig/Meißen  M35 6   00:50:49 00:09:25
38 38   198  Schulz, Knut  Citylauf Verein Dresden  M40 8   00:51:00 00:09:36
39 39   162  Matz, Jürgen  Citylauf Verein Dresden  M60+ 3   00:51:11 00:09:47
40   1 152  Lindig, Katrin  SV Elbland Coswig Meißen  W40   1 00:51:17 00:09:53
41 40   271  Czayka, Thomas  LG Priestewitz  M45 6   00:51:43 00:10:19
42 41   197  Ott, Robert  Dresden  M30 7   00:51:47 00:10:23
43 42   277  Bormann, Markus  LWV 05 BaLi  M35 7   00:51:57 00:10:33
44 43   220  Kümmel, Paul  SV Motor Großenhain  mU18/20 3   00:52:09 00:10:45
45 44   256  Gäbler, Denis  Glutaens Maximus  M40 9   00:52:13 00:10:49
46 45   228  Schwan, Gunnar  SV Elbland Coswig Meißen  M50 5   00:52:18 00:10:54
47 46   255  Kutschka von Rothenfels,
Dominic
 Oberwartha  mU18/20 4   00:52:28 00:11:04
48   2 263  Scholtz, Anne Sophie  SG Adelsberg  W20   1 00:52:31 00:11:07
49 47   218 Vyhnaleh, Stephan    M35 8   00:52:40 00:11:16
50 48   222  Kühn, Ronald  TC Wilde Gesellen 57  M50 6   00:52:42 00:11:18
51 49   191  Knöfel, Detlef  Meißen  M55 1   00:52:49 00:11:25
52 50   196  Naumann, Volker  SV Vorwärts Zwickau  M60+ 4   00:52:51 00:11:27
53 51   183  Winkler, Jens  SC Riesa  M55 2   00:53:07 00:11:43
54 52   211  Tschöpe, Tilo  bauen ist maxit  M50 7   00:53:31 00:12:07
55 53   182  Mohr, Uwe  LC Ron-Hill Berlin  M60+ 5   00:53:39 00:12:15
56 54   216  Rox, Andreas  Ebersbach  M55 3   00:53:44 00:12:20
57 55   259  Bittner, Andreas  CVJM Coswig  M45 7   00:53:45 00:12:21
58 56   150  Rost, Heiko  Weinböhla  M45 8   00:54:02 00:12:38
59 57   209  Büdi, Karel  SC Riesa  M45 9   00:54:03 00:12:39
60 58   165  Rothe, Thomas  Radeburg  M55 4   00:54:08 00:12:44
61 59   172  Mey, Manfred  Dresden  M55 5   00:54:09 00:12:45
62 60   235  Werner, Thomas  Friedewald  M50 8   00:54:10 00:12:46
63   3 232  Hammer, Dorothea  SC Riesa  W35   1 00:54:36 00:13:12
64 61   272  Schwitalla, Dietmar  SC Riesa  M60+ 6   00:54:49 00:13:25
65   4 281 Charandini, Laura    W35   2 00:55:46 00:14:22
66 62   156 Hentzschel, Sven    M35 9   00:55:51 00:14:27
67   5 178  Biedermann, Grit  Döbeln  W40   2 00:55:59 00:14:35
68 63   173  Bänsch, Gerd  Laufgruppe Nossen  M45 10   00:56:00 00:14:36
69 64   270  Möbius, Tino  SV Chemie Nünchritz  M50 9   00:56:01 00:14:37
70   6 278  Stotz, Romy    W40   3 00:56:05 00:14:41
71 65   213  Bölter, Dirk  Dresden Marathon  M55 6   00:56:07 00:14:43
71   7 265  Mucke, Sylvia  Moritzburger Triathlonverein  W35   3 00:56:07 00:14:43
73   8 210  Tschöpe, Franziska  Ausdauertraining Dresden  W50+   1 00:56:08 00:14:44
74 66   203 Jatzwauk, Gerald    M50 10   00:56:25 00:15:01
75 67   206  Markert, Peter  Radebeul  M60+ 7   00:56:55 00:15:31
76   9 202 Wolfram, Kathrin    W45   1 00:57:00 00:15:36
77 68   194 Trautvetter, Toni    M30 8   00:57:01 00:15:37
77 68   262  Böttger, Jan  Laufen gegen Leichen  M45 11   00:57:01 00:15:37
79 70   242  Denner, Andreas  Dresden  M30 9   00:57:12 00:15:48
80 71   181  Renkert, Andreas  Frauenhain  M50 11   00:57:13 00:15:49
81 72   283  Scholze, Milan  Dresden  M55 7   00:57:14 00:15:50
82 73   195  Guhr, Jörg  OSSV Kamenz  M50 12   00:57:23 00:15:59
83 74   252  Dutzke, Lars  Wahnsdorf  M35 10   00:57:27 00:16:03
84 75   251  Lange, Nico  Wahnsdorf  M40 10   00:57:28 00:16:04
85   10 240 Bergner, Susann    W40   4 00:57:45 00:16:21
86 76   260  Frömmel, Andreas  Dresden  M60+ 8   00:57:53 00:16:29
87 77   201 Rönnicke, Rene    M40 11   00:57:55 00:16:31
88   11 207 Gutmann, Ines    W45   2 00:58:04 00:16:40
89   12 189  Zange, Andrea  Meißen  W50+   2 00:58:21 00:16:57
90 78   205  Eichöhorn, Andreas  Patriotrunners  M55 8   00:58:56 00:17:32
91 79   163  Herrmann, Roland  TV Dresden  M55 9   00:59:08 00:17:44
92 80   176  Machill, Thomas  LG TuS Weinböhla  M55 10   00:59:32 00:18:08
92   13 180  Hering, Kerstin  TSV Dresden  W50+   3 00:59:32 00:18:08
94 81   246  Loestel, Klaus  Niederau  M55 11   00:59:58 00:18:34
95 82   167 Schrödel, Martin    M35 11   01:00:18 00:18:54
96 83   179  Hering, Peter  Fischsuppe  M55 12   01:00:22 00:18:58
97   14 227  Kupka, Kerstin  Mitlaufgelegenheit Dresden  W50+   4 01:00:25 00:19:01
98   15 177  Heyer, Ina  Chemnitz  W35   4 01:00:37 00:19:13
99 84   171  Müller, Uwe  Leisnig  M45 12   01:00:46 00:19:22
100   16 200  Ott, Bianka  Flitzschnecke  W35   5 01:01:00 00:19:36
101 85   266  Müller, Ingo  Weinböhla  M45 13   01:01:31 00:20:07
102   17 221  Kümmel, Petra  LG Priestewitz  W50+   5 01:01:35 00:20:11
103   18 244 Conrad, Barbara    W50+   6 01:01:59 00:20:35
104 86   258  Wohs, Olaf  TuS Coswig 1920  M50 13   01:02:16 00:20:52
105   19 225  Becker, Ines  Beckham Strehla  W45   3 01:02:32 00:21:08
106 87   237  Jentzsch, Enrico  Radebeul  M45 14   01:02:37 00:21:13
107   20 217  Vyhnaleh, Katrin  Wilthen  W35   6 01:02:56 00:21:32
108   21 170  Kaiber-Paul, Sabine  Dresden  W45   4 01:03:02 00:21:38
109 88   267  Haselau, Guido  Radebeul  M45 15   01:04:25 00:23:01
110 89   233  Richter, Andreas  Radebeul  M40 12   01:04:30 00:23:06
111 90   208  Mai, Olaf  Berglaufteam Sornßig  M45 16   01:04:41 00:23:17
111 90   253  Hähnel, Marvin  SV Chemie Nünchritz  mU18/20 5   01:04:41 00:23:17
113 92   154  Urban, Gerd  running boys  M50 14   01:04:45 00:23:21
114 93   274  Zettl, Reik    M35 12   01:05:18 00:23:54
114 93   275 Marks, Martin    M35 12   01:05:18 00:23:54
116 95   214  Genilke, Reinhard  Lüptitz  M60+ 9   01:05:56 00:24:32
117   22 164  Rauschenbach, Birgit  Igelkopf-Runners Dresden  W50+   7 01:06:08 00:24:44
118   23 248  Fischer, Ute  TSV 1888 Falkenau  W50+   8 01:06:15 00:24:51
119   24 224  Richter, Manuela  LG Priestewitz  W40   5 01:06:23 00:24:59
120   25 254  Blaas, Aline  SV Chemie Nünchritz  W20   2 01:06:31 00:25:07
121   26 236  Wolf, Denise  LG Priestewitz  W35   7 01:06:49 00:25:25
122   27 159  Schwind, Rita  SV Elbland Coswig Meissen e.V.  W20   3 01:06:58 00:25:34
123   28 166 Holtsch, Laura    W20   4 01:09:26 00:28:02
124 96   187  Zschäbitz, Uwe  TC Wilde Gesellen  M50 15   01:09:28 00:28:04
124   29 285 Geißmar, Sandra    W30   1 01:09:28 00:28:04
126   30 245  Bergmann, Janette  Team Pinki & Brain  W35   8 01:09:52 00:28:28
127   31 276  Hammer, Conny  Dresden  W50+   9 01:10:23 00:28:59
128   32 243 Conrad, Samira    W20   5 01:10:25 00:29:01
129 97   229  Schietzel, Kevin  Kleinwachauer Laufgruppe  M20 6   01:10:26 00:29:02
130 98   215 Jenkner, Roland    M50 16   01:10:49 00:29:25
131 99   250  Wick, Peter  Weinböhla  M55 13   01:11:10 00:29:46
132   33 284  Hilse, Yvette  Peritz  W50+   10 01:12:18 00:30:54
133   34 153 Hering, Sybille    W50+   11 01:19:35 00:38:11
134 100   269  Trochold, Heinz  Mylau  M60+ 10   01:24:19 00:42:55