3,4 KM LAUF KLS 2018

 

1 1   29  Rudolph, Tim  SV Elbland Coswig Meißen  mU12 1   00:13:24 00:00:00
2 2   16  Steingroewer, Jakob  SG Motor Freital  mU10 1   00:13:46 00:00:22
3 3   23  Kneisel, Till  SV Elbland Coswig Meißen  mU14 1   00:13:52 00:00:28
4   1 17  Eschler, Naja  SV Elbland Coswig Meißen  wU12   1 00:14:01 00:00:37
5   2 11  Gerber, Fiona  SV TuR Dresden  wU14   1 00:14:08 00:00:44
6   3 28  Rudolph, Hannah  SV Elbland Coswig Meißen  wU14   2 00:14:15 00:00:51
7 4   20  Rohm, Johann  SV Motor Großenhain  mU14 2   00:14:23 00:00:59
8   4 2  Lindig, Stanja  SV Elbland Coswig Meißen  wU14   3 00:14:26 00:01:02
9 5   27  Hempel, Adrian  Sc Poseidon Radebeul  mU10 2   00:14:39 00:01:15
10 6   1  Lindig, Marek  SV Elbland Coswig Meißen  mU10 3   00:14:42 00:01:18
11   5 13  Zimmermann, Lene  DSC  wU14   4 00:15:08 00:01:44
12 7   14  Zimmermann, Tilo  OEM Verein  mVS 1   00:15:10 00:01:46
13 8   302  Berger, Gino  Grün-Weiß Coswig  mU12 2   00:15:21 00:01:57
14   6 42  Herfurth, Alina  SV Chemie Nünchritz  wU12   2 00:15:31 00:02:07
15 9   26  Träber, Espen  SV Elbland Coswig Meißen  mU12 3   00:15:33 00:02:09
16   7 12  Ilmberger, Lara  SV Elbland Coswig Meißen  wU14   5 00:15:36 00:02:12
17   8 15  Steingroewer, Nora  SG Motor Freital  wU12   3 00:15:37 00:02:13
18   9 41  Richter, Emma  SV Chemie Nünchritz  wU12   4 00:15:42 00:02:18
19   10 288  Matthes, Hannah  Triathlonverein Dresden  wU12   5 00:15:44 00:02:20
20 10   35  Engelhaupt, Emil  SV TuR Dresden  mU12 4   00:16:04 00:02:40
20 10   43  Schneider, Lennart  SV Chemie Nünchritz  mU14 3   00:16:04 00:02:40
22 12   49  Siering, Matteo  Kastima  mU10 4   00:16:05 00:02:41
23   11 9  Münch, Flora  SC Riesa Triathlon  wU14   6 00:16:06 00:02:42
24 13   294  Braun, Kevin  SV Scharfenberg  mU10 5   00:16:07 00:02:43
25 14   31  Eckert, Julian  GB Hellerau Klotzsche  mU12 5   00:16:08 00:02:44
26   12 21  Wagner, Hannah  Dresdner SC 1898  wU14   7 00:16:21 00:02:57
27   13 5  Münch, Frida  SC Riesa Triathlon  wU12   6 00:16:23 00:02:59
28   14 22  Kneisel, Theresa  SV Elbland Coswig Meißen  wU10   1 00:16:26 00:03:02
29 15   24  Zabel, Peter  PSV Freital  mU12 6   00:16:31 00:03:07
30 16   36  Psiuk, Erwin  SV Motor Großenhain  mU10 6   00:16:40 00:03:16
31 17   30  Hofmann, Samuel  GS West  mU10 7   00:16:45 00:03:21
32 18   4  Neitzel, Arno  SC Riesa Triathlon  mU14 4   00:16:51 00:03:27
33 19   37  Psiuk, Willi  SV Motor Großenhain  mU12 7   00:16:52 00:03:28
34   15 297  Matthes, Marleen  TV Dresden  wU14   8 00:16:54 00:03:30
35 20   38  Bergner, Fino  SV Elbland Coswig Meißen  mU08 1   00:16:56 00:03:32
36 21   3  Neitzel, Bruno  SC Riesa Triathlon  mU12 8   00:16:59 00:03:35
37 22   34  Flegl, Robin  SV TuR Dresden  mU12 9   00:17:12 00:03:48
38   16 40  Witt, Florentine  SV Chemie Nünchritz  wU10   2 00:17:16 00:03:52
39   17 39  Stockmann, Clara  SV Chemie Nünchritz  wU10   3 00:17:29 00:04:05
40   18 7  Salzmann, Lisa  SC Riesa Triathlon  wU10   4 00:17:50 00:04:26
41 23   295  Braun, Amadeus  SV Scharfenberg  mU08 2   00:18:24 00:05:00
42 24   293  Braun, Justin  SV Scharfenberg  mU10 8   00:18:32 00:05:08
43   19 33  Engelhaupt, Lea  SV TuR Dresden  wU14   9 00:18:35 00:05:11
44   20 303  Stein, Laura  SV TuR Dresden  wU12   7 00:19:03 00:05:39
45   21 291  Feder, Caisy  SV Scharfenberg  wU10   5 00:19:12 00:05:48
46 25   6  Salzmann, Sven  SC Riesa Triathlon  mU10 9   00:19:32 00:06:08
47   22 292  Gocht, Amie  Reichenberg  wU08   1 00:19:35 00:06:11
48 26   10  Hain, Franz  SC Riesa Triathlon  mU12 10   00:19:39 00:06:15
49   23 8  Müller, Kristin  SC Riesa Triathlon  wU14   10 00:19:40 00:06:16
50   24 296  Braun, Alizia  SV Scharfenberg  wU12   8 00:20:34 00:07:10
51   25 45 Twupack, Lucy    wU12   9 00:21:26 00:08:02
52   26 44 Twupack, Sabrina    wVS   1 00:21:27 00:08:03
53   27 46  Mahnke, Jenny  HC Großenhain  wU14   11 00:22:38 00:09:14
54   28 48  Siering, Tina-Marie  Kastima  wU14   12 00:22:52 00:09:28
55 27   47  Böhm, Lenny  Kastima  mU12 11   00:22:57 00:09:33
56   29 18 Weps, Carolin    wU12   10 00:28:35 00:15:11
57   30 19  Weps, Katja    wVS   2 00:28:37 00:15:13
57 28   25  Damme, Eckhard  LG Weinböhla  mVS 2   00:28:37 00:15:13
59   31 289  Andersw, Tizia  SV Scharfenberg  wU12   11 00:30:19 00:16:55
60 29   290  Bannenberg, Volker  Görlitz  mVS 3   00:32:09 00:18:45